Posts Tagged ‘kedi tırmalama’

Neden Kedi Tırmalama Ağacı Almalıyım?

Temmuz 27th, 2015

Kedi Tırmalama Ağaçları

Kedinizin tırmalama ağacını sevmesi için 5 neden:eeee

* Kediniz tüm yıl boyunca aktif kalarak kilo alma riski azalır, dolayısıyla eklemler ile ilgili sorunları olmayacaktır.

* Tırmalama ağaçları kedinize hareket etme fırsatı verir, ağaçlar özellikle kapalı yerde yaşayan kediler için idealdir.

* Uzun bir uykudan sonra mükemmel bir egzersizdir ve can sıkıntısına da iyi gelir.

* Kedinizin tırnakları güçlü ve sağlıklı olur.

* Tüylü arkadaşınız için kişisel bir alan olacaktır! Kediler kokuları ve çizilme işaretleri ile kendi topraklarını işaretleyebilirler.

* Mobilyanızın çizilmesi azalır.

Tırmalama ağaçları seçmek için birkaç ipucu:

Kediniz için tırmalama ağacını seçerken göz önüne almanız gereken malzemesi, şekli ve boyutu gibi birçok önemli ve özel faktör vardır.

* Malzeme: Kedi tırmalama ağaçları doğal ya da sentetik malzemeden yapılmıştır. Ancak dikey ağaçları satın aldığınızda doğal kalın sisal malzemeden yapılmış ağaçları tercih ediniz.

* Denge: Dengesinin sağlam olmasına dikkat ediniz.

* Boyut: Tırmalama ağacı kedinizin tırmalama isteğini karşılayabilecek kadar uzun olmalı.

* Miktar: Evinizde birden fazla kedi varsa, aralarındaki rekabetini önlemek için tırmalama ağacının da birden fazla alınmasını tavsiye ederiz.

* Şekil: Tırmalama ağacını kedinizin zevk aldığı tırmalama şeklini göz önüne alarak seçmenizi tavsiye ederiz.

Diğer yararlı öneriler:123

* Eğer kediniz mobilyaları tırmalamayı seviyorsa yüzeylere turunçgil/mentollü kokular veya yağlar kullanarak kedinizi uzak tutmaya çalışabilirsiniz.

* İlgisini çekmek: İlgisini çekmek için kedi otunu ağacın üst alanına sürünüz.

* Kedi otundaki nepetalactone (bir çeşit nane) kedilerin yarısından fazlasında yalama veya çiğneme duygusu uyandırır.

Not: Yavru kedilerde ters bir tepkiyle karşılaşılabilir.

Oyun zamanı: Tırmalama ağacının üst alanındaki küçük bir ip, kedinize saldırma oyun isteğini uyandırır.

zooplus‘taki diğer tırmalama oyuncaklarına da göz atabilirsiniz.

Evcil Hayvanlarımızın Hayatını Kolaylaştıran Aksesuarlar

Eylül 23rd, 2013

Mevsim değişimlerinde, özellikle yaz ve kış geçişlerinde bahar aylarında evcil hayvanlarımızda çeşitli değişiklik meydana gelir. Bunların en temel olanları, tüy dökülmeleri, vitamin takviyesi ve deride hassasiyettir.

Öncelikli olarak bu değişiklikleri en aza indirmek amacıyla kuru ve yaş mamalardan destek alırız fakat bu ürünlerin yanında bazı aksesuarlar ile dönemi kolaylaştırabiliriz.

maltttTüy Bakımıfurmiiii

Mevsimsel  geçişlerde evcil hayvanların tüy yapılarında değişiklikler meydana gelir. Yazın bulunan tüyler, daha ince, narin ve yumuşak olmasına rağmen kış oluşan tüyler hayvanları korumak amacıyla  daha kalın ve serttir. Bu değişimler aşırı ve yoğun tüy dökülmelerine neden olur

Tüy dökülmesini en aza indirmek amacıyla düzenli olarak tüylerinin fırçalanmasına dikkat edin.  Kedilerinizin ve köpeklerinizin ince ve kopmak üzere olan tüylerini toplamak üzere geliştirilmiş furminatörleri kullanabilirsiniz.

 

Özellikle kedilerimizin yalanma ile daha çok tüy yutacaklarını düşünerek tüy yumakları ve sindirilemeyen besinleri engelleyen kedi maltları kullanmanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte tüy yumağı engelleyici bir çok kuru mama da bu tüylerin midede birikmesine engel olacaktır.

Evcil Hayvanlarınızı Sıcak Tutun!

köpek yatakkk

 

 

Evcil hayvanlarınız özellikle kış aylarında daha çok uyurlar. Bu yüzden onlara kışın rahat ve sıcak bir ortam yaratmanız gerekmektedir. Tüylü ve peluş evcil hayvan yatakları kış ayları için idealdir. Kedi ve köpeklerin tercihleri yatak konusunda değişkenlik gösterebilir. Kapalı ve yumuşak yataklar kedileriniz için vazgeçilmez bir kış aksesuarı olurken köpekleriniz için daha geniş ve üstü açık sizi rahatça görebilecekleri ürünler vazgeçilmez olur.

43208

 

 

Kışın evcil hayvanlarınızın sıcağı aradıklarını kendi gözleriniz ile görebilirsiniz. Kalorifer veya radyatöre yakın veya üstünde uyumaya çalışırken sık sık görürüz. Bu yüzden onların rahatını sağlamak amacıyla geliştirilmiş radyatör yataklarını alıp daha rahat bir alan yaratabiliriz.

 

 

 

Evde Rahat Bir Ortam Sağlayın

Evcil hayvanlarımız kış aylarında evde daha çok zaman geçirmeye başlar ve  bu yüzde evde onların rahatını sağlayan ürünler ile bu durumu kolaylaştırabilirsiniz.yürüyüş

Kedilerimiz ve köpeklerimiz için tercih edeceğimiz birbirinden farklıdır. Bu yüzden her ikisi içinde temel ihtiyaçlarını göz önüne alarak ürünlerin seçmeliyiz.

Kedilerimizin doğal olarak tırmalama saklanma gibi içgüdüsel hareketlerini ev içinde sağlayabilecekleri. Hem saklanmalarını hem de tırmalamalarını sağlayacak ürünlere rahatlıkla sahip olabilirsiniz. Kedi tırmalamaları, tüneller, kedi otlu oyuncaklar ve ödül mamaları ile evde hoş vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

 

Köpeklerimiz için ise daha çok ısırma ve hareket etmelerini sağlayacak ürünler tercih edebilirsiniz. Diş gelişimlerine önem göstermemiz gereken köpeklerimiz için özellikle bu yönde oyuncak tercih etmeyi unutmayın. Köpeklerimizin evde kaldıkları süre dışında yürüyüşe çıkarmayı da unutmamamız gerekmektedir. Bu yüzden kışın kullanabileceğiniz tasma, koşma ve yürüme kayışları satın alabilirsiniz.