Posts Tagged ‘kedi tuvaleti’

Kedi Kumu Hakkında Sık Sorulan Sorular

Eylül 11th, 2013

hygiene_mailingpic Etrafımızda o kadar çok çeşit ve marka kum var ki doğrusunu seçmek zor ve pahalı bir iş olabilir. Bir kedinin kabul edeceği kumu bulmak genellikle daha da zordur. Kedinize uygun bir kumu seçmeye karar vermekte zorlanıyorsanız, zooplus olarak cevapladığımız en sık sorulan sorulara göz atmanızı öneririz.

En İyi Kedi Kumu Hangisidir?

Birçok kişi bu soruyu sorar ama ne yazık ki bu soruya basit bir cevap veremiyoruz! Kumun dış görünüşü konusunda kedilerin çok farklı tercihleri vardır. Bazı kediler güçlü kokulu kumlardan nefret ederler (kedilerin insanlardan daha güçlü koku duygusu vardır) ve her ne pahasına olursa olsun ondan uzak durmaya çalışırlar. Bir çok kedi pençelerinin üzerinde büyük taneli kum hissini sevmezler ve sadece çok iyi ve yumuşak kumu kabul ederler.

Kediniz için mükemmel bir kumu bulana kadar deneme ve yanılma süresi biraz zaman alabilir. Bundan dolayı boşuna para harcamamak ve aldığınız kumu atmak zorunda kalmamanız için ilk başta kumun küçük paketini alınız.

Topaklaşan Kedi Kumu Nasıl Çalışır?

British baby cat with lifted pawBu ürün kedi kumları arasında en popüler ve genellikle en etkili türüdür. Topaklaşan kedi kumu daha büyük granüllerden yapılmış ve sıvı ile temasa geçtiğinde içinde topaklar oluşturur. Topaklar kum içindeki atıklar toplanmasının kolaylığını sağlar.

Topaklaşan Kedi Kumu Benim Yavru Kedim İçin Zararlı Olacak Mı?

Geleneksel topaklaşmayan kedi kumu yavru kediler için tavsiye edilir. Fakat yavru kediler meraklı olduklarından dolayı kum tanelerini yutabilirler. Bu ise onların zayıf sindirim sistemine zarar verebilir.

Silika Jel Kedi Kumunun Özelliği Nedir?

Yeni bir buluş olan Silika Jel Kumu; koku ve sıvının yok edilmesini sağlar ve çok daha az atık oluşturur. Günde bir kaç defa karıştırılıp dışkının düzenli kaldırılması gerekiyor. Bunu düzenli olarak yapmanızı unutmayınız. Düzenli olarak karıştırırsanız, Silika Jel Kumu bir kedi için bir ay kullanabilirsiniz, ama ayda bir defa tamamen yenilemeniz gerekmektedir. Silika Jel Kumu diğer tür kumlarından daha pahalıdır, ama internet mağazamızda en istenilen kumlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Doğayı Koruyan Uygun Bir Kedi Kumu Alabilir Miyim?

Evet alabilirsiniz! Doğada çözünebilen kedi kumları genellikle bitki veya ahşap malzemeden yapılır ve tuvalette bile atılabilir.

Eve Dağılmayan Bir Kedi Kumu Var Mı?

Bazı kedi kumları diğer kumlardan farklı olarak kedinin patiler veya tüylerine yapışmaz ve dolayısıyla eve dağılmaz. Etrafını temiz tutmak amacıyla kedi kumu kabı altında kedi tuvalet önü paspasını kullanmanızı tavsiye ederiz.