Posts Tagged ‘yavru köpek tuvalet’

Yavru Köpekler İçin Tuvalet Eğitimi

Mayıs 22nd, 2014

kopeklerdetuvaletegitimi

Kaynak: bruchepark.co.uk/dog.html

Yavru köpeklere tuvalet eğitimi vermek kedilere oranla oldukça zordur. Tuvalet eğitiminde başarılı olmanın temel şartı köpeğimi gözetim altında tutmak ve doğru ürünleri kullanmaktır.  

Hem köpeğinizi hem de sizi zorlayan bir dönem olarak görülmektedir. Fakat,her zaman bu şekilde gerçekleşeceği anlamına gelmez. İlk olarak bu durumun bir süreç olduğunu ve köpeğinizin bu alışkanlığı hemen kazanamayacağını bilmeniz gerekir.

23413Yavru köpeğiniz için uygun bir çiş eğitim pedi kullanın!

Çiş eğitim pedini, yavru köpeğinizin yattığı yere yakın yerleştirin, yemek yedikten ve su içtikten sonra pedin üzerine koyun ve tuvaletini yapana kadar orada bırakın. Her kullanım sonrası tuvalet pedini kapıya daha yakın bir yere koyun. Kapıya iyice yaklaştıktan sonra pedi hemen kapının önüne koyun. Yavru köpeğinizin pedi her doğru kullanımı sonrası onu severek onaylamanız onu teşvik edecektir. Köpeğiniz, çiş pedini kullandığı zamanlarda onu ödüllendirerek davranışı pekiştirebilirsiniz. Köpeğinizi dışarı çıkacak duruma gelene dek bu şekilde devam edebilirsiniz. Unutmayın! Cezalandırma yöntemi uygulamak veya korkutmak eğitim sürecini yavaşlatır. Eğitim süresince sabırlı davranmanız gerekmektedir.


Çiş damlasıyla eğitim artık daha da kolay!

Köpek çiş damlaları, köpeklerin hem iç mekanlarda, hem de dış mekanlarda diğer kokulardan etkilenmesini engelleyerek ihtiyaçlarını belirlenen alanda gidermesine yardımcı olur. Kullanımı oldukça uygun olan bu ürünleri çiş eğitim pedine takviye olarak kullanabilirsiniz.

  • Çiş pedi veya kağıt parçası üzerine 2-3 damla uygulanmalıdır.
  • Eğitim başlangıcında günde 2 kez uygulanmalıdır.
  • Dış mekan tuvalet eğitiminde ise, istenilen alana 6-7 damla uygulanmalıdır.
  • Eğitim süresi her köpeğe göre değişkenlik gösterebilir.
  • Köpekler tuvaletini belirlenen yere yaptığında mutlaka ödüllendirilmelidir.

 

Köpeğinizin dışarıya çıkma vakti geldi!

???????????????????????????

Kaynak: blog.hartz.com/training-tip-tuesday-potty-training-your-dog/

Köpeğinizi sokağa çıkmaya başladıktan sonra, onu tuvaletini sokakta yapmaya alıştırmanız gerekiyor. Tuvaletini yaptığı yattığı yerden kapıya doğru yaklaştırmaya başlayın ve daha sonra tuvalet kağıtlarını kapının dışına koyun. Köpeğiniz tuvaletini üzerine yaptığı kağıtları takip etmeye başlayacaktır. Hareketi tekrarlayarak ve davranışı ödüllendirmeye devam ederek köpeğinizi dışarı çıkmaya alıştırabilirsiniz.

Köpeğiniz dışarıya çıkmaya başlasa bile sorumluluklarınız biteceğini düşünmeyin! Köpekleri gezdirirken köpeğin tuvaletini temizlemek sahibinin sorumluluğudur.Çevrenizi temiz tutmak için basit ve çevre dostu tuvalet torbaları kullanınız.