Kedi Pansiyonuna Stressiz Ziyaret Rehberi

Ağustos 21st, 2013 by zooplus TR Leave a reply »

cattery_blog_top

Tabii ki kedilerimiz haftada 7 gün/24 saat onları hiç bırakmayıp kaprislerini çekmemizi isterler. Fakat maalesef, işteyken ya da tatildeyken onlar için birkaç günlüğüne özel kedi bakıcısı tutma imkanımız olmayınca, onları kedi pansiyonlarına bırakmak zorunda kalıyoruz.

Önceden tedbir alarak; kediniz için evden uzak kalmanın mümkün olduğunca stressiz olmasını sağlayabilirsiniz. Kediniz için en kaliteli bakımı seçmek, kendisinin evden kedi oteline mümkün olduğu kadar sorunsuz geçişini sağlamak çok ciddi araştırma gerektirir. Kolları sıvayın ve hazırlıklara başlayın!

En ideal pansiyonu seçin!

Bir bakım evini seçerken zaman ayırın ve hazırladığınız listedeki favori bakım evlerini önceden ziyaret edin. Böylelikle seçtiğiniz bakım evinin evcil hayvanınız için uygun olup olmadığından emin olabilirsiniz. Seçtiğiniz bakım evi, evcil hayvanınızın tüm günlük ihtiyaçlarını karşılayıp evinde olduğu gibi aynı sıklıkla aynı mamayla besleyebilmeli. Ayrıca kedinizin yapısına ve ihtiyacına uygun sosyalleşme/oyun zamanı da ayarlamalı.

Seçtiğiniz kedi bakım evlerinin sağlıklı ve rahat görünmesine,  kabinlerinin temiz, büyük ve iyi bir şekilde havalandırılmış olmasına dikkat edin. Ayrıca etraftaki cezbeden oyuncakların, tırmalama tahtalarının ve benzeri muzurlukların kedinizin iyi vakit geçireceğinin işareti olduğunu unutmayın.

Çoğu kediler; köpekler ile karışık bakım evlerinde durmaktan pek hoşlanmazlar, kendilerine tahsis edilmiş pansiyonları tercih ederler. Yeni bir ortama yerleşmeye çalışırken kedinizi sürekli köpeklerin de bulunduğu, havlamalar olan alanlardan uzak tutunuz, çünkü böyle bir durum kediler için hiç rahatlatıcı değildir. Ayrıca kedisi olan bir arkadaşınıza ya da veterinerinize danışmanız kaliteli bakım evini bulmak için en iyi yoldur.

Hazırlıklı olun!cat_relaxed

Eğer kedinizi sık sık bakım evine bırakmaya mecbur iseniz, mümkün olduğunca erken, daha küçükken veya genç yaşlarında kedinizi bakım evine alıştırmak için gerekli tedbirleri almanızda fayda var.

Bakım evine yolculuk için güvenli bir plastik ve metal kedi taşıma ürünlerine ihtiyacınız olacaktır. Bu tür bir kutu, araba yolculuklarında meydana gelen rahatsızlıklardan kedinizi korumanın en güvenli yoludur.

Evinizin kokusunu taşıyan bazı tanıdık eşyaları alıp kedi otelindeki alanında yerleştirirseniz kedinize çok yardımcı olacaksınız. Bu kedinizin yatağı, en sevdiği oyuncağı veya size ait bir kıyafet olabilir…

Advertisement

Bir Cevap Yazın